Zahrádkářská poradna
Ludmily Duškové a Jana Kopřivy

„Radit zahrádkářům je pro nás velkým potěšením.“

Ludmila Dušková a Jan Kopřiva jsou odborníci na pěstování a ochranu rostlin, zeleniny, ovoce a květin. Jako milovníci zahrad radí ve své poradně již léta zahrádkářské veřejnosti.

Ludmila s Janem jsou dlouhodobí spolupracovníci pořadu Receptář Přemka Podlahy (dnes Receptář Prima nápadů), rozhlasu Regina a Českého rozhlasu 2, kde svou zahrádkářkou poradnou pomáhají zahrádkářům a pěstitelům. Čtenáři odborné literatury je znají z pěstitelských publikací a pravidelných článků v časopisech Receptář, Recepty prima nápadů a Praktik.

V online pořadu Zahrádkářská poradna na PrimaDoma radí Ludmila s Janem majitelům zahrad a sadů, jak o zahradu správně pečovat, jak založit záhon, jak omladit a naroubovat stromy, jak se zbavit zahradních škůdců nebo jak uskladnit úrodu. Pravidelně reagují na aktuální témata, např. jak se ekologicky zbavit škůdců plodin a plevele, jak šetřit vodou nebo jak přilákat na zahradu užitečný hmyz.

V online pořadu se můžete těšit na videa v pravidelných rubrikách: Aktuální rady týdne, Představujeme choroby a škůdce, Novinky v sortimentu zeleniny a květin, Agrotechnika na zahrádce, a Návštěva u.

Přehrajte si všechny reportáže na webu primadoma.tv.